W połowie sesji w USA indeksy nadal zwyżkują

24-09-2001, 19:41

NOWY JORK (Reuters) - W połowie poniedziałkowych sesji na amerykańskich giełdach nadal trwały zwyżki. Inwestorzy wręcz rzucili się do kupowania akcji, które w ubiegłym tygodniu potężnie przeceniono w związku z atakami na Nowy Jork i Waszyngton.

"Spadki z ubiegłego tygodnia były niemal pod każdym względem zbyt duże" - powiedział John Davidson, analityk w Circle Trust, spółce zarządzającej ośmioma miliardami dolarów. "Na rynku wciąż panuje duża niepewność, ale jeżeli spojrzymy rok do przodu, zobaczymy znacznie silniejszą gospodarkę".

W minionym tygodniu inwestorzy przecenili akcje o prawie 15 procent, co było najgorszym wynikiem od czasu wielkiego kryzysu w latach 30-tych. Jednak z początkiem nowego tygodnia otrzymali kilka pozytywnych informacji, które skłoniły ich do zakupów.

Prezydent George W. Bush powiedział, że amerykańska gospodarka odrodzi się po atakach z 11 września i dodał, że jej fundamenty są bardzo mocne.

Wpływowa analityk z Wall Street, Abby Jospeh Cohen z banku Goldman Sachs zachęciła inwestorów do kupowania akcji, zwiększając ich udział w swoim modelowym portfelu inwestycyjnym do 75 procent z 70.

Ceny ropy spadły w poniedziałek o ponad 10 procent, a cena za baryłkę po raz pierwszy od prawie dwóch lat znalazła się poniżej poziomu 22 dolarów.

Do godziny 19.35 indeks Dow Jones zyskał 3,94 procent i wzrósł do poziomu 8.560,47 punktu. Nasdaq Composite wzrósł o 5,16 procent do 1.496,68 punktu.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 97 00, fax +48 22 653 97 80, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / W połowie sesji w USA indeksy nadal zwyżkują