W Polsce stopy bez zmian, w Czechach spadły

JO
opublikowano: 27-08-2008, 15:13

Pozostawienie głównej stopy procentowej przez RPP na dotychczasowym poziomie było zgodne z oczekiwaniem rynku. Informacja był już zdyskontowana przez rynek. WIG20 nie zareagował i wciąż porusza się w trendzie bocznym poniżej wczorajszego zamknięcia.

Mocny złoty, w połączeniu ze słabszymi danymi o aktywności gospodarczej, zmniejszył ryzyko podwyżek stóp procentowych – zgodnie stwierdzili analitycy. Nie zaszkodzi eksporterom, a pomoże w walce z inflacją. Stabilność środowiska działania przedsiębiorstw powinno być w interesie ich właścicieli – dodali ekonomiści.

Czesi podjęli dzisiaj decyzję o obniżeniu stóp procentowych. Tamtejszy odpowiednik RPP pokreślił, że projekcja inflacyjna dla kraju Karola VI jest bardzo optymistyczna i podnoszenie stóp procentowych nie leży w interesie obywateli. Czeski indeks jako jeden z nielicznych notuje wzrost. O godz. 15:05 Kurs PX zyskuje 0,26 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: JO

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / W Polsce stopy bez zmian, w Czechach spadły