125-letni amerykański detalista ogłosił bankructwo

opublikowano: 15-10-2018, 07:02

Sears Holdings złożył w poniedziałek rano wniosek o ochronę przed roszczeniami wierzycieli.

Spółka negocjowała finansowanie pozwalającej jej na utrzymanie działalności w niektórych lokalizacjach podczas reorganizacji. Prezes Eddie Lampert dołoży swoje pieniądze do 500-600 mln USD, potrzebnych do dalszego funkcjonowania firmy.

Sears
Zobacz więcej

Sears fot. Bloomberg

Działający od 125 lat Sears był największym amerykańskim detalistą do lat 80. XX wieku, kiedy wyprzedził go Walmart. Nie dostosował się jednak do zmieniających się zachowań konsumentów, którzy coraz więcej zakupów zaczęli robić przez Internet. Do tego doszły narastające długi firmy, która od 2012 roku wygenerowała ponad 10 mld USD straty. Obecnie długi spółki wynoszą ponad 5 mld USD. W poniedziałek nie była w stanie spłacić 134 mln USD, wynika z doniesień niektórych mediów. Sears zatrudnia w USA prawie 90 ludzi. Pięć lat temu, kiedy posiadał jeszcze ok. 3 tys. sklepów, miał prawie 250 tys. pracowników .

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu