W poniedziałek złoty powinien odrobić część strat z ubiegłego tygodnia

ISB
20-10-2008, 09:45

W poniedziałek na rynku walutowym oczekiwana jest poprawa nastrojów i lekki wzrost wartości złotego. Zdaniem analityków nadzieję na taki przebieg sesji dają pozytywnie zakończone sesje giełdowe w Azji i w USA w piątek.

"Dzisiejsza sesja daje nadzieję na poprawę nastrojów ze względu na pozytywne zamknięcia giełd azjatyckich oraz amerykańskich. W efekcie złoty powinien się umocnić i dotrzeć w okolice 3,50 za euro, jednak szanse przebicie tego poziomu są niewielkie" - powiedział analityk Banku Handlowego, Piotr Kalisz.

W jego ocenie dane makroekonomiczne, które będą publikowane w poniedziałek nie wniosą niczego nowego. I nie będzie to tylko efekt niewielkiej ilości informacji, ale ukształtowanego dość dawno spojrzenia inwestorów, którzy większą wagę przywiązują do wydarzeń z realnej gospodarki, niż do suchych danych statystycznych.

"Obecnie inwestorzy większą wagę przywiązują do informacji napływających z największych spółek lub instytucji finansowych, niż danych makroekonomicznych. W sytuacji, gdy rynek i tak oczekuje tylko słabych wieści z gospodarki na pierwszy plan wysuwają się kłopoty poszczególnych spółek bądź nawet zmiany w ich strategi, mogące świadczyć o sytuacji finansowej danego przedsiębiorstwa" - wyjaśnia Kalisz.

W poniedziałek,o godz. 09:00 za euro płacono średnio 3,5204 zł a za dolara 2,5985 zł. Kurs euro/dolar wynosił 1,3520.

W piątek o godz. 16:45 za euro płacono średnio 3,5510 zł a za dolara 2,6401 zł. Kurs euro/dolar wynosił 1,3451.

Rano, po godz. 10:00 za euro płacono 3,5676 zł a za dolara 2,6335 zł. Kurs euro/dolar wynosił 1,3445.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / W poniedziałek złoty powinien odrobić część strat z ubiegłego tygodnia