W Portfelu PB już wszystko nad kreską

Kamil Zatoński
opublikowano: 25-08-2009, 00:00

Akcje Mercora wreszcie drożeją. Do lotu poderwały się kursy Kruszwicy i LZPS Protektor. Dzięki temu wszystkie inwestycje z Portfela PB mają już dodatnią stopę zwrotu.

Do niedawna notowania Mercora, firmy, która zajmuje się produkcją i montażem zabezpieczeń przeciwpożarowych, mogły nas przyprawić o ból głowy. Jak się okazało, kupiliśmy je na lokalnej "górce", kiedy kurs przekroczył 24 zł. Później spadł nawet do 21 zł i długo musieliśmy czekać na ponowne wybicie. Nie jest ono co prawda dynamiczne (10 proc. przez miesiąc), ale wystarczyło, byśmy wyszli "nad kreskę". Co dalej? Pora na zaatakowanie poprzedniego szczytu z maja (27,8 zł). Dla nas to o tyle ważne, że Mercor to — obok Lotosu — nasza największa pozycja.

Cierpliwie czekaliśmy na zyski z akcji Kruszwicy. I doczekaliśmy się: W poniedziałek kurs rósł o 7 proc. , a jeśli dodać zwyżkę z poprzedniego tygodnia, to stopa zwrotu przekracza 11 proc. Niewiele jak na ostatni rajd na GPW na mniejszych spółkach, ale liczymy, że rynek po wynikach przypomni sobie o tej zdrowej fundamentalnie spółce. Mocno (o ponad 15 proc.) rósł też kurs LZPS Protektor.

W sumie od początku naszej akcji (3 kwietnia) Portfel PB wzrósł o 48 proc. Najwięcej (81 proc.) zarobiliśmy na Anti, którego walorów pozbyliśmy się w piątek. W poniedziałek kurs spółki dołował, dlatego wydaje się, że nasza decyzja była słuszna.

Po ostatnich przetasowaniach w kasie jest 5000 zł. Co kupić? Czy banki nie są już za drogie? A może jeszcze bardziej zdywersyfikować nasze inwestycje? To zależy od Was! Zgłaszajcie propozycje na naszym forum pb.pl. Jeśli będą ciekawe wnioski, nie będziemy czekać do przyszłego czwartku z zakupami.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy