Czytasz dzięki

W Poznaniu powstają rozwiązania dla branży finansowej

DI, PAP
opublikowano: 13-04-2013, 10:58

Aplikacja wybierająca najlepsze okazje cenowe w kantorach online i serwis, który ma ułatwić sportowcom poszukiwanie sponsora – nad takimi m.in. projektami pracują uczestnicy trwającego do niedzieli w Poznaniu Startup Sprint Finanse.

Młodych twórców w tworzeniu rozwiązań przeznaczonych dla branży finansowej wspierają profesjonaliści: specjaliści od bankowości, ekonomii i inwestycji. Prace prowadzone są nad siedmioma projektami.

„Uczestnicy w kilkuosobowych grupach pracują nad serwisem, który ułatwi wybór odpowiedniej formy inwestycji, serwisem zakupów hurtowych, platformą do licytacji udziałów w startupach, aplikacją ułatwiającą rozliczanie wspólnie poniesionych wydatków, czy porównywarką produktów finansowych” - poinformował w imieniu organizatorów przedsięwzięcia Tomasz Czapliński.

Jak dodał, do uczestników w sobotę dołączą mentorzy - specjaliści związani na co dzień z bankowością, podatkami i ekonomią.

„To duże wsparcie, szczególnie dla uczestników, których wiedza na temat tego, jak działa branża finansowa jest niewielka. Bardzo pomocne są warsztaty z modelowania biznesowego, dzięki którym mogą zweryfikować swój pomysł, ulepszyć go albo określić jego szansę na rynkowy sukces” – podał.

W poprzednich edycjach Startup Sprint opracowywano m.in. rozwiązania dla branży turystycznej, edukacyjnej i finansowej. Najlepsze projekty zostaną wybrane i nagrodzone w niedzielę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane