W Poznaniu znaleziono martwe kaczki

Polska Agencja Prasowa SA
20-02-2006, 17:48

Ponad 20 martwych kaczek znaleziono w poniedziałek po południu w Poznaniu - poinformował PAP Włodzimierz Musielak z Centrum Zarządzania Kryzysowego Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Ponad 20 martwych kaczek znaleziono w poniedziałek po południu w Poznaniu - poinformował PAP Włodzimierz Musielak z Centrum Zarządzania Kryzysowego Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Teren, na którym znaleziono martwe ptaki - okolice ul. Bułgarskiej, obszar między stadionem piłkarskim a nieużywanymi fortyfikacjami (tzw. Fortem) - sprawdziły służby weterynaryjne i straż pożarna.

Jak poinformował Musielak, 5 martwych ptaków zostanie w nocy z poniedziałku na wtorek przetransportowanych do Państwowego Instytutu Weterynarii w Puławach, gdzie zostaną przebadane pod kątem obecności wirusa H5N1. To jedyne miejsce w kraju, które posiada unijne certyfikaty i uprawnienia do tego typu badań.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / W Poznaniu znaleziono martwe kaczki