W przyszłym tygodniu możliwe obniżki cen benzyny na stacjach

01-06-2007, 17:08

Po ostatnich wzrostach cen benzyny na  krajowych stacjach w przyszłym tygodniu można spodziewać się co najmniej wyhamowania wzrostu, a nawet obniżek cen benzyny o 2-3 grosze na litrze - oceniają analitycy biura Reflex, zajmującego się monitorowaniem rynku paliwowego. Reflex podał, że średnie cen paliw na stacjach w ostatnim tygodniu wzrosły: Eurosuper95 i Superplus98 o 5 gr/l oraz ON o 6 gr/l. W przypadku autogazu również nastąpiła wyraźna podwyżka, o 5 gr/l.

Zdaniem analityków, przecena na rynku światowym i spadek cen hurtowych paliw w kraju może jednak wpłynąć na wyhamowanie podwyżek cen na stacjach, a nawet na nieznaczne obniżki rzędu 1 ľ 3 gr/l.

W minionym tygodniu u krajowych producentów ceny paliw zmieniły się odpowiednio: w Lotosie ceny wszystkich paliw spadły: benzyny Pb95 o 29 zł/1000 l, ON o 11 zł/1000 l oraz OPL o 18 zł/1000 l; w Orlenie cena benzyny Pb95 spadła o 35 zł/1000 l, natomiast ceny ON i OPL wzrosły o 20 zł i 13 zł/1000 l.

"W związku z przeceną na rynku światowym, w pierwszym tygodniu czerwca na rynku krajowym można spodziewać się obniżek cen paliw w krajowych rafineriach" - uważają analitycy biura Reflex.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / W przyszłym tygodniu możliwe obniżki cen benzyny na stacjach