W RN TVP bez decyzji, co dalej z zawieszonymi prezesami

DI, PAP
opublikowano: 04-02-2011, 20:39

Bez decyzji w sprawie zawieszonych od  pięciu miesięcy prezesów TVP zakończyło się piątkowe posiedzenie rady nadzorczej spółki. Obrady będą kontynuowane 21 lutego.

Prezes TVP Romuald Orzeł i członek zarządu spółki Przemysław Tejkowski nie pełnią swoich obowiązków od pięciu miesięcy. Pierwszy raz obaj zostali zawieszeni na trzy miesiące 27 sierpnia. Po upływie tego okresu rada nadzorcza przedłużyła okres ich zawieszenia do końca lutego. W piątek zdecydowano, że zawieszenie zostanie przedłużone o kolejne trzy miesiące.

W piątkowym porządku posiedzenia znajdował się punkt dotyczący decyzji o dalszych losach prezesów. Jednak po wielogodzinnych obradach RN TVP przerwała posiedzenie bez podejmowania tego tematu. Na wniosek przewodniczącego RN Grzegorza Borowca posiedzenie odroczono do 21 lutego.

Po zawieszeniu kojarzonych z PiS Orła i Tejkowskiego zarząd w TVP sprawują kojarzeni z lewicą: Bogusław Piwowar i Paweł Paluch.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane