W Rosji rośnie sprzedaż nielegalnego alkoholu

opublikowano: 09-12-2016, 10:44

Sprzedaż nielegalnego alkoholu wzrosła w Rosji o 6 proc. w pierwszym półroczu w porównaniu z tym samym okresem poprzedniego roku, wynika z danych rządu.

Władze wiążą wzrost sprzedaży nielegalnego alkoholu z decyzją zakazującą stawiania kiosków z alkoholem w całym kraju. W 2012 roku sprzedawano mocne trunki w 305 tys. punktach sprzedaży w Rosji. Obecnie jest ich 230 tys. Eksperci uważają, że ok. 30 proc. punktów gdzie obecnie można kupić alkohol działa bez wymaganej licencji.

Bloomberg

Wadim Drobiz, analityk rynku alkoholu uważa, że Kreml popełnił wielki błąd nakazując zamknięcie kiosków z alkoholem, ulegając przykładom z zagranicy.

- Poszli tą drogą, ale nie zauważyli, że w Finlandii jest 10 tys. barów, a w Szwecji 12 tys. W tych krajach 35 proc. populacji konsumuje alkohol w barach. W Rosji tylko 3 proc. – powiedział.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, moscowtimes.com

Polecane