W sądzie rozpoczęła się rozprawa w sprawie Elektrimu

Reuters
opublikowano: 16-01-2002, 13:48

WARSZAWA (Reuters) - W warszawskim sądzie rozpoczęła się rozprawa w sprawie zadłużonego Elektrimu. Przedmiotem obrad sądu mają być wnioski o ogłoszenie upadłości spółki i o wszczęcie postępowania układowego. Elektrim nie spłacił na czas zadłużenia wynikającego z emisji obligacji - w sumie około 480 milionów euro, więc obligatariusze złożyli wniosek o upadłość firmy. Ta jednak zw

WARSZAWA (Reuters) - W warszawskim sądzie rozpoczęła się rozprawa w sprawie zadłużonego Elektrimu. Przedmiotem obrad sądu mają być wnioski o ogłoszenie upadłości spółki i o wszczęcie postępowania układowego.

Elektrim nie spłacił na czas zadłużenia wynikającego z emisji obligacji - w sumie około 480 milionów euro, więc obligatariusze złożyli wniosek o upadłość firmy. Ta jednak zwróciła się do sądu z wnioskiem o wszczęcie postępowania układowego i zaproponowała, by dług zredukować o 40 procent.

Analitycy przewidują, że środowa rozprawa może nie przynieść jeszcze ostatecznych rozstrzygnięć.

Aleksander Chłopecki z Komisji Papierów Wartościowych i Giełd wniósł o oddalenie wniosku o upadłość.

((Kuba Kurasz, Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Reuters

Polecane