W Sejmie o zmianach organizacyjnych w administracji rządowej

(Marek Druś)
08-12-2006, 11:55

W piątek Sejm przyjął ustawę tworzącą dwa nowe działy administracji rządowej - rybołówstwa oraz spraw rodziny.

W piątek Sejm przyjął ustawę tworzącą dwa nowe działy administracji rządowej - rybołówstwa oraz spraw rodziny.

Za ustawą głosowało 234 posłów, 172 było przeciwko, a 6 wstrzymało się od głosu.

Jak powiedział PAP poseł Stanisław Pięta (PiS), dział ds. rodziny będzie funkcjonował w ramach ministerstwa pracy i polityki społecznej.

Posłowie odrzucili poprawki zgłoszone przez szefa klubu SLD Jerzego Szmajdzińskiego, zmierzające do tego, aby nowy dział administracji zajmował się oprócz spraw rodziny także prawami kobiet.

Według Pięty, poprawka mówiąca o prawach kobiet była bezzasadna, bo dział będzie się nimi zajmował "w ramach dbania o rodzinę, której kobieta - tak jak mężczyzna i dziecko - jest częścią".

Dział rybołówstwa ma - jak powiedział Pięta - zajmować się rybołówstwem morskim i rybactwem śródlądowym. Obecnie te dziedziny podlegają ministrowi rolnictwa. Jak zaznaczył Pięta, stworzenie nowego działu umożliwi przeniesienie go do ministerstwa gospodarki morskiej.

Ustawa przygotowana jeszcze przez rząd Kazimierza Marcinkiewicza o zmianach organizacyjnych niektórych organów administracji rządowej przewiduje też przekazanie premierowi nadzoru nad działaniami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i przekazanie nadzoru nad Prezesem Wyższego Urzędu Górniczego ministrowi właściwemu do spraw środowiska.

Teraz ustawa trafi do Senatu.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / W Sejmie o zmianach organizacyjnych w administracji rządowej