W Sejmie trwa debata nad wnioskiem o wotum nieufności dla Hausnera

13-11-2003, 15:19

IAR: W Sejmie trwa debata nad wnioskiem Ligi Polskich Rodzin o wotum nieufności dla wicepremiera-ministra gospodarki i pracy Jerzego Hausnera. LPR jest zdania, że powinien on odejść z rządu za to, że w swoim programie naprawy finansów publicznych założył znaczące cięcia w wydatkach na cele socjalne.

Premier Leszek Miller uznał sejmową debatę nad wnioskiem o nieufności dla Jerzego Hausnera za bezsensowną. Szef rządu podkreślił, że w Sejmie czeka jeszcze wiele ważnych projektów, którymi posłowie powinni się zająć, zamiast skupiać się na projektach skazanych na niepowodzenie.

"Gdybyśmy dzisiejszy czas na to poświęcili, byłoby to z większym pożytkiem" - zaznaczył premier, dodając, że dzisiejszy wniosek z pewnością nie zostanie przyjęty.

Przeciwko wnioskowi o odwołanie wicepremiera Hausnera będą głosowali posłowie SLD, Unii Pracy i Platformy Obywatelskiej. Klub Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział wstrzymanie się od głosu. Głosowanie odbędzie się późnym popołudniem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / W Sejmie trwa debata nad wnioskiem o wotum nieufności dla Hausnera