W sierpniu centra handlowe odwiedziło prawie tyle samo osób co przed pandemią

PAP
opublikowano: 22-09-2021, 13:23

Liczba osób odwiedzających centra handlowe w sierpniu tego roku osiągnęła 94 proc. poziomu z 2019 roku, czyli sprzed pandemii - poinformowała w środę Polska Rada Centrów Handlowych. Jednocześnie odwiedzalność była wyższa o 17 proc. od odnotowanej w sierpniu 2020 r.

Według PRCH ostatnie wyniki pokazują, że liczba klientów powracających do stacjonarnych zakupów w centrach handlowych rośnie z miesiąca na miesiąc – w sierpniu centra odwiedziło o 4 proc. kupujących więcej niż w lipcu i jest to jak dotąd najwyższy rezultat w tym roku.

"Rosnące z miesiąca na miesiąc wyniki odwiedzalności centrów handlowych oraz obroty firm prowadzących w nich działalność, wracające do poziomów sprzed pandemii, napawają optymizmem. Większy koszyk zakupowy oraz spadający udział sprzedaży internetowej w miesiącach, gdy galerie handlowe mogą działać bez ograniczeń pokazują, jak ważnym miejscem zakupów dla Polaków są centra handlowe" – powiedział, cytowany w komunikacie, dyrektor zarządzający PRCH Krzysztof Poznański.

Jak podaje PRCH odwiedzalność jest dość mocno zróżnicowana w zależności od badanego regionu. Najwyższe wyniki w sierpniu odnotowano w regionie południowo-zachodnim, a niższe wyniki osiągnęły centra w regionie wschodnim. Najwyższy poziom odwiedzalności odnotowano w aglomeracji łódzkiej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane