W sierpniu mieszkania najbardziej drożały w Trójmieście i we Wrocławiu

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 11-09-2006, 16:30

Ceny mieszkań w sierpniu najbardziej rosły w Trójmieście i we Wrocławiu. Spadek cen zanotowano w Poznaniu - poinformował w poniedziałek PAP Maciej Dymkowski z portalu mieszkaniowego tabelaofert.pl.

Ceny mieszkań w sierpniu najbardziej rosły w Trójmieście i we Wrocławiu. Spadek cen zanotowano w Poznaniu - poinformował w poniedziałek PAP Maciej Dymkowski z portalu mieszkaniowego tabelaofert.pl.

W Trójmieście cena metra kwadratowego mieszkania wzrosła o 6,6 proc. w stosunku do lipca br. i wyniosła średnio 4 tys. 566 zł. We Wrocławiu odnotowano wzrost o 4,5 proc. - średnia cena m kw. wyniosła 5 tys. 489 zł.

Zdecydowanie wolniej rosły ceny w Krakowie i w Warszawie - odpowiednio o 0,4 proc. i 0,9 proc. Średnio za m kw. mieszkania w Krakowie trzeba było zapłacić 6 tys. 11 zł, w Warszawie 6 tys. 216 zł.

"Zdecydowanie spokojniej było w Poznaniu - ceny mieszkań w porównaniu z lipcem spadły o 2,4 proc. do wartości 3 tys. 945 zł za metr kwadratowy" - poinformował Dymkowski.

Dodał, że w sierpniu w Warszawie najwięcej ofert mieszkaniowych można było znaleźć w Wilanowie (16,6 proc. ofert), na Mokotowie (17,1 proc.) oraz Bemowie (14,6 proc.).

Metr mieszkania w tych dzielnicach kosztuje: w Wilanowie - 6 tys. 581 zł, na Mokotowie - 8 tys. 96 zł, na Bemowie - 5 tys. 82 zł, a na Woli - 7 tys. 60 zł.

Zdaniem Dymkowskiego, gwałtowny skok cen w Śródmieściu jest efektem "kurczenia się oferty sprzedaży". Za m kw. mieszkania w tej dzielnicy trzeba było zapłacić 11 tys. 756 zł.

Wśród najtańszych dzielnic w Warszawie, z powodu m.in. gorszej komunikacji, Dymkowski wymienił Wesołą (3 tys. 210 zł za m kw.) oraz Wawer (3 tys. 907 zł za m kw.).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / W sierpniu mieszkania najbardziej drożały w Trójmieście i we Wrocławiu