W sobotę przez 4 godziny płatny odcinek autostrady A-4 za pół ceny

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 29-11-2006, 15:23

W sobotę, 2 grudnia, przez dwie godziny rano i dwie wieczorem, za przejazd autostradą A-4 między Katowicami a Krakowem od kierowców aut osobowych pobierana będzie połowa zwykłej opłaty.

W sobotę, 2 grudnia, przez dwie godziny rano i dwie wieczorem, za przejazd autostradą A-4 między Katowicami a Krakowem od kierowców aut osobowych pobierana będzie połowa zwykłej opłaty.

Jak poinformował PAP w środę koncesjonariusz autostrady - Stalexport Autostrada Małopolska - promocyjne godziny potrwają w tę sobotę od 8.00 do 10.00 oraz między 18.00 a 20.00.

Opłata za przejazd pobierana będzie tylko przy bramkach wjazdowych na autostradę, podczas jazdy na Kraków - w Brzęczkowicach lub w kierunku Katowic w Balicach. Przejazd przez bramki wyjazdowe będzie bezpłatny.

W połowie roku na autostradzie rozpoczęły się kolejne remonty, w związku z którymi ruch na kolejnych odcinkach odbywa się dwukierunkowo tylko jedną jezdnią. W godzinach dużego natężenia ruchu tworzą się korki.

Najpoważniejsze obecnie utrudnienia to skierowanie na odcinku ok. 1 km obu kierunków ruchu na jezdnię w kierunku Krakowa - ok. 2 km od punktu poboru opłat w Balicach, a także wyłączenia parusetmetrowych odcinków prawych pasów ruchu na obu jezdniach w okolicach Rudna, Chrzanowa oraz między Chrzanowem i Krakowem.

Płatnym, 60-kilometrowym odcinkiem autostrady Kraków-Katowice jeździ średnio ok. 22 tys. samochodów na dobę. Przejazd samochodem osobowym całego tego odcinka kosztuje 13 zł - płatne po połowie na każdej z bramek. W ubiegłym roku ruch na autostradzie w porównaniu z 2004 r. zwiększył się o blisko 8 proc.

Według zapowiedzi władz spółki, trasa ma być remontowana do 2009 r. Pogorszeniu standardu jazdy nie towarzyszy obniżka cen za jednorazowe przejazdy, obniżone są ceny przejazdów abonamentowych. (PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / W sobotę przez 4 godziny płatny odcinek autostrady A-4 za pół ceny