W sobotę w Warszawie konwencja Prawa i Sprawiedliwości

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 17-03-2006, 19:29

Premier Kazimierz Marcinkiewicz, prezes PiS Jarosław Kaczyński, a także wicepremier Ludwik Dorn wezmą w sobotę udział w konwencji PiS w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Rzecznik PiS Adam Bielan poinformował PAP w piątek, że podczas konwencji sporo miejsca zajmą sprawy samorządowe, nie będą one jednak jedynym tematem spotkania.

Premier Kazimierz Marcinkiewicz, prezes PiS Jarosław Kaczyński, a także wicepremier Ludwik Dorn wezmą w sobotę udział w konwencji PiS w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Rzecznik PiS Adam Bielan poinformował PAP w piątek, że podczas konwencji sporo miejsca zajmą sprawy samorządowe, nie będą one jednak jedynym tematem spotkania.

Bielan przypomniał, że rok temu miała miejsce konwencja PiS, na której Lech Kaczyński ogłosił, że wystartuje w wyborach prezydenckich i zapowiedział budowę IV RP. Konwencja ta odbyła się 19 marca zeszłego roku, również w Sali Kongresowej PKiN.

Bielan podkreślił, że sobotnia konwencja będzie "doskonałą okazją do podsumowania, co przez te dwanaście miesięcy udało się osiągnąć, a czego nie".

"Rok temu rozpoczęliśmy marsz do budowy nowej Polski, IV Rzeczypospolitej. W pierwszą rocznicę chcemy się wypowiedzieć w sprawie polskich samorządów. To jest jasne, że polskie samorządy potrzebują Prawa i Sprawiedliwości" - zadeklarował z kolei szef klubu PiS Przemysław Gosiewski.

"Jest wiele interesujących inicjatyw samorządowców, które PiS wpiera, ale jest też wiele patologii, to też trzeba jasno mówić" - podkreślił Gosiewski. W tym kontekście wymienił m.in. nazwisko b. prezydenta Warszawy, obecnie europosła PO Pawła Piskorskiego.

Jarosław Kaczyński podczas zjazdu warszawskiego PiS w ubiegłą sobotę powiedział, że jesienne wybory samorządowe przyniosą odpowiedź, jak Polacy przyjmują działania rządzącej partii. Dodał, że wygrana PiS w wyborach samorządowych pozwoli kontynuować budowę IV RP.

"Będzie to próba odpowiedzi na pytanie, czy nasze wielkie przedsięwzięcie jest popierane" - mówił prezes PiS. Podkreślił też, że bez poparcia społecznego władza nie jest w stanie niczego zmienić.

Również w sobotę swoją konwencję organizuje PO. Wiceszef Platformy Jan Rokita uważa, że nie jest to zbieg okoliczności. "Przypuszczam, że to nie przypadek, myśmy termin naszej konwencji ogłosili ponad miesiąc temu, a dwa czy trzy dni temu dowiedzieliśmy się, że tego samego dnia jest konwencja PiS" - zaznaczył.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane