W środę pierwszy lot próbny Airbusa A380

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 25-04-2005, 10:33

Pierwszy lot próbny nowego samolotu pasażerskiego Airbus A380 przewidziany jest na środę. Odbędzie sięw Tuluzie, jeśli warunki meteorologiczne będą sprzyjające - poinformował w poniedziałek rzecznik europejskiego konstruktora samolotów.

Pierwszy lot próbny nowego samolotu pasażerskiego Airbus A380 przewidziany jest na środę. Odbędzie sięw Tuluzie, jeśli warunki meteorologiczne będą sprzyjające - poinformował w poniedziałek rzecznik europejskiego konstruktora samolotów.

    Start olbrzymiego samolotu był odraczany wielokrotnie. Pierwotnie był planowany na pierwszy kwartał 2005, następnie na koniec marca - początek kwietnia. Na początku kwietnia producent zapowiedział lot w drugiej połowie miesiąca.

    W Blagnac pod Tuluzą odbywają się od początku kwietnia naziemne próby prototypowej maszyny. Ekipa składająca się z dwóch pilotów, trzech inżynierów-nawigatorów i mechanika odbywa szybkie jazdy, włącznie z przyspieszaniem i hamowaniem, stopniowo podnosząc szybkość, by zbliżyć ją do szybkości startowej.

    W czasie pierwszego lotu A380 merostwo Tuluzy będzie pokazywać relację z lotu na olbrzymim ekranie umieszczonym w centrum miasta.  A380 jest przeznaczony do transportu 555-800 osób, w zależności od wyposażenia, na dystansie do 14.800 kilometrów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / W środę pierwszy lot próbny Airbusa A380