W środę po południu Rada Nadzorcza TVP ma się zająć wyborem nowego zarządu

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 15-03-2006, 15:34

W środę po południu rozpocznie się nadzwyczajne posiedzenie Rady Nadzorczej (RN) TVP, która ma zająćsię wyborem nowego zarządu telewizji publicznej. Część członków Rady wraz z przewodniczącym chce, by nowy zarząd wybrać jeszcze w środę i pozostawić w nim trzech obecnych członków: prezesa Jana Dworaka, Piotra Gawła i Stanisława Wójcika. Inni chcą rozpisania nowego konkursu.

W środę po południu rozpocznie się nadzwyczajne posiedzenie Rady Nadzorczej (RN) TVP, która ma zająćsię wyborem nowego zarządu telewizji publicznej. Część członków Rady wraz z przewodniczącym chce, by nowy zarząd wybrać jeszcze w środę i pozostawić w nim trzech obecnych członków: prezesa Jana Dworaka, Piotra Gawła i Stanisława Wójcika. Inni chcą rozpisania nowego konkursu.

    Wniosek o zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia zgłosili dwaj członkowie RN TVP: Leszek Rowicki i Antoni Dragan. Według nich, obecna RN ma obowiązek wybrać nowy zarząd, inaczej bowiem mogłoby dojść do przerwania ciągłości władz w spółce. Miałoby się tak stać dlatego, że kadencja obecnego zarządu oraz RN TVP wygaśnie za ok. dwa-trzy miesiące, wraz z chwilą odbycia walnego zgromadzenia akcjonariuszy.

    "Dlatego uważamy, że obecna RN musi powołać nowy zarząd, ale nie powinno się to odbywać z pominięciem konkursu" - powiedział Rowicki.

    "My w naszym wniosku o zwołanie środowego posiedzenia załączyliśmy wszystkie materiały potrzebne do przeprowadzenia wyboru w formie konkursu. Przedstawiliśmy pewien harmonogram, który obejmuje najpierw dyskusję nad wielkością zarządu, nad ostateczną formą konkursu, kryteriami wyboru kandydatów" - powiedział Rowicki.

    "Wybór zarządu już w środę nie jest zgodny z naszą intencją. Wybór władz w TVP powinien mieć bowiem charakter otwarty, publiczny" - podkreślił.

    Konieczność wyboru nowego zarządu przez obecną RN dostrzega też jej przewodniczący Tadeusz Kowalski. Jest on jednak przeciwny rozpisywaniu konkursu na członków nowego zarządu. Według niego w obecnej sytuacji "nie ma to sensu".

    "Nowa RN, która zastąpi obecną, będzie chciała zapewne ukształtować zarząd w odmienny sposób. Dlatego lepiej na ten okres przejściowy pozostawić zarząd, który jest wprowadzony w sprawy spółki i sprawnie działa. Poza tym obecny zarząd został wybrany w drodze konkursu. To nie jest zarząd z kapelusza" - powiedział PAP Kowalski.

    Według niego RN powinna na nową kadencję wybrać trzech obecnych członków zarządu: prezesa Jana Dworaka, Piotra Gawła i Stanisława Wójcika, pomijając dwóch zawieszonych: Ryszarda Pacławskiego i Marka Hołyńskiego.

    Tymczasem, jak doniosła środowa "Gazeta Wyborcza" powołując się na nieoficjalne informacje, "PiS od dawna szuka ludzi na miejsce Dworaka". Według "GW",  najpoważniejszym kandydatem na prezesa TVP miałby być Wojciech Pawlak, kiedyś pracujący w OBOP-ie, potem w telewizji Polsat, lub dyrektor biura teatru i muzyki w warszawskim ratuszu Janusz Pietkiewicz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / W środę po południu Rada Nadzorcza TVP ma się zająć wyborem nowego zarządu