W środę strajk pracowników lotnisk i stewardess Alitalii

PAP
17-07-2007, 12:30

Środa może być najczarniejszym od dłuższego czasu dniem we włoskim lotnictwie pasażerskim. Na ten dzień zapowiedziano całodobowy strajk zarówno pracowników lotnisk, jak i stewardess oraz stewardów Alitalii.

Organizatorzy strajku ogłosili, że powodem kolejnego protestu jest pogorszenie się systemu świadczeń socjalnych w wielu branżach lotnictwa cywilnego. Następny strajk personelu pokładowego proklamowano pod tymi samymi hasłami, co zawsze: stewardessy nie zgadzają się na restrukturyzację w ich grupie zawodowej, redukcję pensji i wydłużenie godzin pracy.

Na razie trudno przewidzieć, jaki zasięg będzie miał środowy strajk i jak wielu pracowników do niego przystąpi. Przewiduje się jednak bardzo poważne utrudnienia i to w dniach szczytu wakacyjnych wyjazdów, gdy wszystkie włoskie lotniska przeżywają prawdziwe oblężenie.

W sobotę o godzinie 21 rozpocznie się natomiast całodobowy strajk na włoskich kolejach.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / W środę strajk pracowników lotnisk i stewardess Alitalii