W środę złoty nieznacznie się umocnił, rekordowo słaby dolar

TMS Brokers/ISB
11-07-2007, 18:11

W środę amerykański dolar spadł na światowych rynkach do najniższego poziomu od 11 lat w stosunku do euro i do najniższego poziomu od 26 lat w stosunku do funta. Złoty po raz kolejny udowodnił, że  zamieszanie polityczne tylko w krótkim okresie i nieznacznie przekłada się na  rynek walutowy.

Po wczorajszej burzliwej sesji na rynku zagranicznym, dziś euro/dolar uspokoił się. Strefa pomiędzy szczytem świecy wzrostowej (1,3735 USD) oraz 161,8% zniesieniem spadku z 1,3553 USD do 1,3262 USD okazała się silnym wsparciem dla notowań. Dzisiejsze wzrosty nie przebiły nocnych maksimów, zaś kurs dotarł do poziomu 1,3777 USD.

Trend aprecjacyjny nadal jest wyraźny i w najbliższych dniach prawdopodobny jest atak na 1,38 USD. Oscylatory przebywają w strefach wykupienia, lecz ich wykresy jeszcze nie zakręcają. Wypowiedź jednego z przedstawicieli ECB, że długoterminowe oczekiwania inflacyjne oscylują wokół 2% ostudziła trochę sytuacje na rynku. Ustabilizowały się także notowania jena.

Na rynku krajowym obserwowaliśmy podobną sytuację jak wczoraj wieczorem. Przy silnym euro/dolarze i wciąż niepewnej sytuacji politycznej w kraju dosyć silne w pierwszej części sesji pozostawało euro. Osłabiał się natomiast dolar, który schodził w kierunku wczorajszych dołków. Wypowiedź Haliny Wasilewskiej-Trenkner, o możliwości tylko jednej podwyżki stóp w tym roku, nie przestraszyła inwestorów, a nawet umocniła złotego.

W środę ok. godz. 17:05 rynek wyceniał euro na 3,7681 zł, a dolara na 2,7347 zł. Kurs euro/dolar wynosił 1,3778. We wtorek o 17:00 za euro płacono 3,7681 zł, a kurs dolara do złotego wynosił 2,7469 zł. euro/dolar był kwotowany po 1,3721. (TMS Brokers/ISB)

mtd/maza

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: TMS Brokers/ISB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / W środę złoty nieznacznie się umocnił, rekordowo słaby dolar