W Stanach Zjednoczonych przewidywane zwyżki na otwarciu

opublikowano: 18-05-2004, 14:31

Reuters: Wtorkowe notowania w USA rozpoczną się prawdopodobnie od odbicia po tym, jak dzień wcześniej obawy przed destabilizacją na scenie międzynarodowej i wysokimi cenami ropy sprowadziły indeksy do poziomu najniższego w tym roku.

Motorem napędowym zwyżki może okazać się sieć handlowa Home Depot, która poinformowała o lepszym niż oczekiwano, 21-procentowym wzroście zysków kwartalnych i podniosła prognozę na cały rok. Po zamknięciu wyniki kwartalne opublikuje producent komputerów i drukarek Hewlett-Packard. Inwestorzy traktują je jako miernik kondycji całego sektora technologicznego.

Większość spółek wchodzących w skład indeksu S&P 500 opublikowało wyniki lepsze lub zgodne z oczekiwaniami. Zeszły one jednak na dalszy plan, ponieważ rynek boi się, że wysokie ceny ropy spowodują wzrost inflacji i przyspieszą podwyżkę stóp procentowych przez Fed.

W poniedziałek ropa osiągnęła kolejny rekord po zabójstwie przewodniczącego irackiej Rady Zarządzającej. Rynek boi się, że rosnące napięcie polityczne na Bliskim Wschodzie spowoduje zakłócenia w ciągłości dostaw z tego kluczowego dla rynku ropy regionu. Do godziny 14.13 kontrakty terminowe na Nasdaq 100 wzrosły o 0,69 procent do 1.396 punktów. Kontrakty na S&P 500 wzrosły o 0,58 procent do 1.091,70 punktu.

((Tłumaczył: Tomasz Krzyżanowski; Redagował: Paweł Florkiewicz; RM: tomasz.krzyzanowski.reuters.com@reuters.net; Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700; warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / W Stanach Zjednoczonych przewidywane zwyżki na otwarciu