W strefie euro wzrosły ceny produkcji sprzedanej przemysłu

(Artur Szymański)
opublikowano: 04-09-2006, 11:25

Ceny produkcji sprzedanej przemysłu (PPI) w strefie euro wzrosły w lipcu o 0,6 proc., licząc miesiąc do miesiąca, a rok do roku wzrosły o 5,9 proc. - podał w poniedziałek europejski urząd statystyczny Eurostat.

Ceny produkcji sprzedanej przemysłu (PPI) w strefie euro wzrosły w lipcu o 0,6 proc., licząc miesiąc do miesiąca, a rok do roku wzrosły o 5,9 proc. - podał w poniedziałek europejski urząd statystyczny Eurostat.

Analitycy spodziewali się wzrostu PPI miesiąc do miesiąca o 0,5 proc., a rok do roku wzrostu o 5,8 proc. W czerwcu wskaźnik PPI wzrósł o 0,3 proc. w ujęciu miesięcznym, a w ujęciu rocznym, wzrósł o 5,8 proc.

W 25 krajach UE ceny produkcji sprzedanej przemysłu liczonej miesiąc do miesiąca wzrosły w lipcu o 0,7 proc., a liczonej rok do roku, wzrosły o 6,4 - podał Eurostat. (PAP)

DI

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / W strefie euro wzrosły ceny produkcji sprzedanej przemysłu