W Suwarach zapanowała zgoda

Reuters, Marcin Goralewski
26-04-2004, 00:00

Skłóceni członkowie zarządu Suwar oraz przedstawiciel porozumienia akcjonariuszy mniejszościowych chcą zgody. Strony podpisały list intencyjny i podjęły próbę opracowania warunków zakończenia sporu.

Ponad dwa lata temu w produkującej znaki i tablice ostrzegawcze spółce rozgorzał konflikt, gdy Henryk Owczarek, prezes i główny akcjonariusz Suwar, objął w ramach podwyższenia kapitału ponad 51 proc. udziałów w firmie zależnej Suwary-Packing. Oskarżono go wówczas o działanie na szkodę firmy. Posypały się doniesienia do prokuratury. Ale to już przeszłość. 30 czerwca odbędzie się zgromadzenie akcjonariuszy giełdowej spółki, na którym ma być głosowana uchwała o zwiększeniu roli akcjonariuszy w kontrolowaniu organów spółki i zwiększeniu roli rady nadzorczej. Suwary mają też odzyskać kontrolę nad spółką Suwary-Packing.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Reuters, Marcin Goralewski

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / W Suwarach zapanowała zgoda