W Szanghaju powstanie najwyższy hotel świata

opublikowano: 27-12-2010, 11:42

W Szanghaju powstanie najwyższy hotel świata. Jin Jiang International Hotel znajdzie się między 84. a 110. piętrem budowanego właśnie wieżowca Shanghai Tower. Do użytku budynek ma zostać oddany w 2014 roku.

Projektanci zakładają, że w hotelu znajdzie się 258 luksusowych pokoi i lobby na 101. piętrze, stając się najbardziej luksusowym hotelem w Szanghaju, a nawet w całych Chinach. Aktualnie na takie miano zasługuje szanghajski hotel Park Hyatt, usytuowany między 79. a 93. piętrem World Financial Center - najwyższego obecnie, 492-metrowego budynku w Chinach.

Budowę Shanghai Tower, mającego mierzyć 632 metry, rozpoczęto w 2008 roku. Budynek zostanie drugim najwyższym budynkiem w Chinach, a trzecim na świecie. Prześcignie go tylko 828-metrowy budynek Burj Khalifa z Dubaju i Pingan International Finance Center z Shenzhen w południowych Chinach, który jest w budowie i będzie mierzył 648 metrów.

Budynki szanghajskie znajdują się w dzielnicy Pudong, zwanej chińskim Manhatanem. Zlokalizowane są tam najwyższe obecnie wieżowce Szanghaju i całych Chin. Najwyższe z nich to: trzeci na świecie, o kształcie otwieracza do piwa World Financial Center, Oriental Pearl Tower (469 m) i Development Tower (269 m).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane