Czytasz dzięki

W Teksasie znów zamknięte bary po wzroście liczby zakażeń koronawirusem

  • PAP
opublikowano: 26-06-2020, 19:33

Od piątku w Teksasie ponownie zamknięte są bary, a w restauracjach zajęta może być maksymalnie połowa miejsc. Zadecydował o tym gubernator Greg Abbott z powodu znacznego przyrostu wykrywanych przypadków koronawirusa.

Abbott zarządził zamknięcie barów od południa w piątek. W restauracjach zajęte może być maksymalnie 50, a nie jak dotąd 75 proc. miejsc. By zorganizować zgromadzenie z udziałem ponad 100 osób na świeżym powietrzu, potrzebna jest zgoda władz.

"Tak jak mówiłem od początku, jeśli wskaźnik testów z wynikiem pozytywnym wzrośnie powyżej 10 proc., Teksas podejmie dalsze kroki, by ograniczyć rozprzestrzenianie się Covid-19" - argumentował swoje działania Abbott. Jego zdaniem przyrost odsetka takich testów związany jest m.in. ze spotykaniem się ludzi w barach.

Tylko w poniedziałek w Teksasie wykryto 6 tys. przypadków koronawirusa; rekordy biją wskaźniki hospitalizacji. Sytuacja szczególnie niepokojąca jest w dużych miastach, w tym Houston.

Teksas był jednym ze stanów, które najwcześniej znosiły ograniczenia nałożone w związku z epidemią. Jak odnotowuje portal The Hill, teraz jest pierwszym, który je przywraca.

Znaczne przyrosty wykrywanych zakażeń koronawirusem odnotowywane są w drugiej połowie czerwca m.in. w Alabamie, Arizonie, Kalifornii, Missisipi, Missouri, Nevadzie, Oklahomie oraz Karolinie Południowej. Problem dotyczy też Florydy, gdzie od piątku zakazano spożywania alkoholu w barach.

W czwartek - zgodnie z danymi Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore - w Stanach Zjednoczonych wykryto 37 077 infekcji koronawirusem. To najwyższy dzienny wynik od początku epidemii.

Na koronawirusa zmarło w USA do tej pory ponad 124 tys. osób. Ponad 2,4 mln testów dało wynik pozytywny. Władze szacują, że w rzeczywistości liczba osób chorych na Covid-19 oraz tych, które przeszły chorobę, może być w USA nawet dziesięć razy wyższa.

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane