W Tokio największe wzrosty od marca 2002 roku

opublikowano: 25-01-2008, 08:26

Na azjatyckich giełdach wzrosty. Nastroje poprawiły wiadomości z USA.

Giełdy w Azji zareagowały wzrostami na wiadomość o porozumieniu Białego Domu i Kongresu USA w sprawie planu pomocy dla gospodarki. W Tokio Nikkei rósł na zamknięciu sesji aż o 4,1 proc. Mimo to w całym tygodniu stracił 1,7 proc. Topix zyskał w piątek 4,7 proc. Oba indeksy poszły dziś w górę najmocniej od marca 2002 roku. Spadek notowań jena wobec dolara wywołał popyt na akcje eksporterów. O prawie 7 proc. zdrożały akcje Canona, największego na świecie producenta cyfrowych aparatów fotograficznych.

Na pozostałych azjatyckich rynkach także dominował popyt. Sesja w Seulu zakończyła się 1,8 proc. wzrostem. Znacznie mocniej poszły w górę indeksy innych giełd. Na Tajwanie wzrost wyniósł 2,9 proc., krótko przed zamknięciem handlu indeks w Hongkongu szedł w górę aż o 6,7 proc. W Szanghaju popyt słabł w ostatnich minutach sesji i główny indeks zyskiwał tylko 0,5 proc.
MD


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane