W Tokio spadki, rynek boi się dalszych zniżek w USA

opublikowano: 10-05-2004, 08:49

Reuters: Poniedziałkowa sesja w Tokio zakończyła się poważnymi spadkami głównych indeksów, ponieważ perspektywa rychłego podwyższenia stóp przez amerykański Fed zwiększa zdaniem japońskich inwestorów możliwość dalszych zniżek na Wall Street.

Inwestorów zaniepokoił też e-mail wysłany przez amerykańską ambasadę w Japonii. Strona amerykańska ostrzegła w nim obywateli amerykańskich o możliwym ataku bombowym na placówkę, który miałby mieć miejsce w tym tygodniu. Ambasada zaznaczyła jednak, że nie jest w stanie określić wiarygodności zagrożenia. Nikkei, główny indeks giełdy tokijskiej, spadł o 4,84 procent do 10.884,70 punktu, kończąc dzisiejszą sesję poniżej psychologicznego poziomu 11.000 punktów po raz pierwszy od 26 lutego. Indeks TOPIX spadł o 5,7 procent, co stanowi jego największa jednodniową zniżkę od czasu ataków terrorystycznych na USA z 11 września 2001 roku. Wskaźnik zamknął się na poziomie 1.085,54 punktu.

((Tłumaczył: Adrian Krajewski; Redagował: Marcin Gocłowski; RM:adrian.krajewski.reuters.com@reuters.net; Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700; warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / W Tokio spadki, rynek boi się dalszych zniżek w USA