W Tokio wzrost dzięki danym makro

(Marek Druś)
opublikowano: 12-06-2006, 08:56

Giełda w Tokio rozpoczęła tydzień wzrostem. Nikkei rósł na zamknięciu o 0,6 proc., a Topix o 0,8 proc. Popyt na akcje japońskich spółek wywołały dobre dane makro.

Giełda w Tokio rozpoczęła tydzień wzrostem. Nikkei rósł na zamknięciu o 0,6 proc., a Topix o 0,8 proc. Popyt na akcje japońskich spółek wywołały dobre dane makro.

W I kwartale japońska gospodarka zanotowała 3,1 proc. tempo wzrostu. Wstępnie szacowano je na 1,9 proc. To już piąty kwartał z rzędu wzrostu, przy rosnącym zatrudnieniu i bez deflacji. Poprawa nastrojów była jednak umiarkowania, bo inne dane wskazały, że po raz pierwszy od dwóch lat zagraniczni inwestorzy w maju wycofali więcej środków z japońskich giełd niż zainwestowali.

W grupie najmocniej drożejących spółek znaleźli się liderzy branży handlu detalicznego: Aeon i Daiei. Wyraźnie zdrożały także akcje deweloperów, m.in. największego w Japonii, Mitsubishi Estate.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / W Tokio wzrost dzięki danym makro