W tych miastach najłatwiej zostać miliarderem (MAPA DNIA)

Największe szanse na zostanie krezusem mają osoby urodzone w Nowym Jorku, Moskwie i Londynie, wynika z raportu opublikowanego przez magazyn Spear's oraz firmę badawczą WealthInsight.

52 miliarderów urodziło się w Nowym Jorku. Na świat w tym mieście przyszedł co 32 krezus, choć mieszka w nim zaledwie 0,12 proc. ludności całego świata. W ścisłej czołówce miast, w których rodzi się najwięcej miliarderów, znalazły się także Moskwa (22), Londyn (21), Hongkong (17), a w dalszej kolejności Paryż, Stambuł i Chicago.

- Tym, co pokazuje ranking, w zasadzie nie są dzisiejsze gniazda przedsiębiorczości, ale ich rozmieszczenie przed 63 latami, bo w takim wieku przeciętnie jest przeciętny miliarder – komentuje Oliver Williams, analityk WealthInsight.

Jako miejsce dzisiejszego zamieszkania Nowy Jork wybrało jeszcze więcej miliarderów niż się tam urodziło, bo aż 70. W mieście mieszka też ponadprzeciętnie duża liczba „zwykłych” bogaczy. Milionerami jest 4,63 proc. ludności miasta. W wiodącym pod tym względem na świecie Monaco ich odsetek sięga jednak aż 30 proc.

Liczba miliarderów wg miejsca urodzenia. Źródło: Spear's, WealthInsight.

Liczba miliarderów wg miejsca urodzenia. Źródło: Spear's, WealthInsight.
Liczba miliarderów wg miejsca urodzenia. Źródło: Spear's, WealthInsight.
None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane