W tym roku możliwy kolejny rekord przeładunków w Porcie Gdynia

PAP
opublikowano: 10-12-2021, 07:14

Wielkość przeładunków w Porcie Gdynia w tym roku może przekroczyć rekordowe 24,6 mln ton zanotowanych przed rokiem - poinformował PAP wiceprezes Portu Gdynia Maciej Bąk.

"Po dziesięciu miesiącach tego roku notujemy 10 proc. wzrost przeładunków. (...) Osobiście jestem optymistą i uważam, że nie ma przesłanek aby sądzić, żebyśmy nie mieli nowego rekordu przeładunkowego. Sądzę, że będziemy mieli nowy rekord" - powiedział PAP Maciej Bąk.

Jak przyznał wiceprezes, największe wzrosty przeładunków notowane są w segmencie ropy naftowej.

"To segment, który stale rozwijamy przy współpracy z PERN-em. Mamy stanowisko do przeładunków ropy naftowej z bazą w Dębogórzu. Ponieważ PERN dokonuje nowych inwestycji w zbiorniki i dokonuje inwestycji w dostępność swojej bazy, to my w konsekwencji jesteśmy beneficjentem" - powiedział.

Wiceprezes poinformował, że wzrosty notowane są ponadto w ładunkach drobnicowych i kontenerowych.

W ubiegłym roku Port w Gdyni zanotował rekordowy wynik przeładunków - ponad 24,6 mln ton, czyli był to wzrost o 2,9 proc. wobec roku 2019.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane