“W tym trudnym roku gospodarka nie będzie już rosnąć”

KŁ, Moneynews.com
opublikowano: 01-03-2012, 13:16

Gospodarka USA urosła w czwartym kwartale 2011 r. o 3 proc., więcej niż oczekiwano, jednak nie należy spodziewać się takiej miłej niespodzianki w 2012 r. – przekonuje słynny ekonomista z Harvardu, Martin Feldstein.

- Moim zdaniem nie zobaczymy już tego trzyprocentowego wzrostu PKB, o którym niektórzy mówią. Będziemy mieć szczęście, jeśli będzie to 2 proc. Trudno będzie utrzymać eksport. Konsumpcja w ubiegłym roku rosła, ponieważ ludzie mocno nadszarpnęli swoje oszczędności. Nie sądzę, by to się powtórzyło. Mamy teraz wyższe ceny ropy, więc będzie to trudny rok – powiedział Feldstein w rozmowie z CNBC.

Rezerwa Federalna poinformowała, że do końca 2014 r. zamierza utrzymać stopy procentowe na niskim poziomie, co zdaniem ekonomisty sugeruje, że w najbliższym czasie gospodarka nie zacznie nagle gwałtownie rosnąć.

Bloomberg
Bloomberg
None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ, Moneynews.com

Polecane