W tym tygodniu dalsze negocjacje ws. eskportu żywności do Rosji

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 07-05-2006, 14:38

Wicepremier i minister rolnictwa, Andrzej Lepper, oświadczył, że rozmowy w sprawie zniesienia rosyjskiego embarga na produkty żywnościowe z Polski odbędą się jeszcze w tym tygodniu.

Wicepremier i minister rolnictwa, Andrzej Lepper, oświadczył, że rozmowy w sprawie zniesienia rosyjskiego embarga na produkty żywnościowe z Polski odbędą się jeszcze w tym tygodniu.

    Wicepremier, który był gościem niedzielnego programu TVN "Kawa na ławę", podkreślił, że odbył już w tej sprawie "wstępne rozmowy" z przedstawicielami ambasady rosyjskiej.

    Szef Samoobrony zapewnił też, że premier Marcinkiewicz wie o jego kontaktach ze stroną rosyjską. Jednocześnie zastrzegł, że "sprawy gospodarcze są czymś zupełnie innym niż polityka".

    Nawiązując z kolei do stosunków Polski z Unią Europejską, Lepper powiedział, że nie obawia się o nasze stosunki ze wspólnotą. Wyraził przekonanie, że "Bruksela zgodzi się na zwiększenie kwoty produkcyjnej mleka". Jego zdaniem, Unia Europejska zrezygnuje też z kar, jakie po przekroczeniu ustalonych kwot produkcyjnych powinni zapłacić polscy rolnicy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane