Czytasz dzięki

W USA drożeją akcje producentów broni i amunicji

opublikowano: 30-06-2020, 21:00

Notowania producentów broni i amunicji osiągnęły wieloletnie szczyty na amerykańskich rynkach po tym jak sondaże potwierdziły przewagę poparcia dla Joe Bidena na poparciem dla Donalda Trumpa w tzw. chwiejnych stanach.

Analitycy wskazują otoczenie regulacyjne jako jeden z największych czynników wpływających na popyt na broń. Strach przed zaostrzeniem kontroli zwykle przekłada się na wzrost jej sprzedaży. Wygrana Bidena w wyborach prezydenckich w listopadzie oznaczałaby większe prawdopodobieństwo zwiększenia kontroli nad sprzedażą broni w USA.

Z ostatnich danych FBI z maja wynika, że liczba sprawdzeń nabywców broni była o ponad 30 proc. wyższa niż rok wcześniej i przekroczyła 3 mln dopiero trzeci raz od kiedy zaczęto gromadzić porównywalne dane.

Akcje Sturm Ruger & Co. zmierzają do zakończenia sesji najwyższym kursem od marca 2016 roku, a akcje Smith & Wesson Brands  mają szansę być najdroższe na zamkięciu od lipca 2017 roku. Producent amunicji Vista Outdoor nie był tak drogi od listopada 2016 roku.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane