W USA gracze kupują akcje czekając na cięcie stóp

Przemek Barankiewicz
opublikowano: 05-11-2001, 20:03

Początek tygodnia w USA przyniósł wzmocnienie wyceny większości akcji. Gracze liczą, że już we wtorek Fed po raz dziesiąty w tym roku obniży stopy procentowe. Nadzieję rynku budzi także publikacja po sesji kwartalnych wyników Cisco Systems. Spółka ta tradycyjnie uznawana jest za barometr koniunktury w całym sektorze high-tech.

Kurs Cisco idzie mocno w górę, ciągnąc za sobą wyceny największych rywali, m.in. Juniper Networks. Po informacji o skonstruowaniu chipu, który pobije produkty konkurencji zyskuje cena AMD.

Bardzo dobre nastroje panują wśród udziałowców Boeinga. Producent samolotów zdołał pozyskać kontrakt w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i podtrzymał prognozy wyników w roku 2002.

Poniedziałek przynosi wzrosty także producentom oprogramowania. Przewodzi im Microsoft, który nadal czerpie korzyści z rozwiązania sporu antrymonopolowego.

Już jutro zbiera się na kolejnym posiedzeniu amerykański bank centralny. Jeszcze miesiąc temu gracze marzyli o 25-punktowym cięciu. Po fatalnych danych o bezrobociu, nastrojach konsumenckich i zamówieniach przemysłu, większość z 24 banków bezpośrednio handlujących z Fedem oczekuje cięcia o 50 punktów bazowych do najniższego od czterech dekad poziomu 2 proc.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / W USA gracze kupują akcje czekając na cięcie stóp