W USA małe wzrosty w oczekiwaniu na FOMC

opublikowano: 11-12-2007, 15:56

Sesje w USA rozpoczęły się niewielkimi wzrostami wartości indeksów. Największym popytem cieszyły się akcje spółek technologicznych.

Sprawcą dobrych nastrojów amerykańskich inwestorów jest Texas Instruments. Jeden z największych producentów chipów podwyższył górną granicę prognozy zysków i przychodów w obecnym kwartale. Dodatkowym pozytywnym sygnałem jest zapowiedź 13 proc. podwyżki dywidendy przez AT&T, największy amerykański telekom.
Kiepsko zapowiadają się notowania spółek finansowych. Można oczekiwać realizacji zysków po tym, jak Washington Mutual, największa w USA kasa oszczędnościowo-pożyczkowa poinformowała o znacznym odpisie, konieczności redukcji kosztów i podwyższenia kapitału o 2,5 mld USD. Akcje spółki taniały w pierwszych minutach sesji o prawie 9 proc. W poniedziałek drożały o blisko 5 proc. Tanieją także drożejące na wczorajszej sesji JP Morgan i Citigroup.
MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane