W USA małe zmiany, oczekiwanie na FOMC

opublikowano: 31-01-2007, 16:22

Sesje w USA rozpoczęły się niewielkimi zmianami indeksów. Inwestorzy czekają na decyzję FOMC w sprawie stóp procentowych. Zostanie ona opublikowana ok. 20.15 czasu polskiego.

Sesje w USA rozpoczęły się niewielkimi zmianami indeksów. Inwestorzy czekają na decyzję FOMC w sprawie stóp procentowych. Zostanie ona opublikowana ok. 20.15 czasu polskiego.

Dane makro, m.in. wyższy niż oczekiwano wzrost PKB w IV kw. osłabiły nadzieję na złagodzenie polityki pieniężnej w USA. Rentowności obligacji poszły w górę gdy okazało się, że tempo wzrostu gospodarczego wzrosło pod koniec 2006 roku do 3,5 proc.

Spadek cen ropy po wtorkowym, rekordowym wzroście, skłonił inwestorów do realizacji zysków na akcjach spółek naftowych. W dół poszedł kurs m.in. ExxonMobil. Wśród blue chipów najmocniej drożeją akcje Boeinga, którego wyniki kwartalne okazały się lepsze niż oczekiwano. Na rynku technologicznym w górę idzie kurs Google, który przedstawi wyniki kwartalne po środowej sesji. Mocno tanieje Juniper Networks, który opóźnił publikację wyników w związku z dochodzeniem SEC w sprawie opcji na akcje. Jeszcze większy spadek kursu notuje SanDisk. Spółka wystraszyła inwestorów informując o nadpodaży niektórych rodzajów chipów w swoim segmencie rynku.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane