W USA może powstać nowa giełda

opublikowano: 08-01-2019, 08:28

Morgan Stanley, Fidelity Investments, Citadel Securities i grupa innych spółek finansowych planują uruchomienie niskokosztowej giełdy, która miałaby konkurować z New York Stock Exchange i Nasdaq, pisze Reuters.

Agencja zwraca uwagę, że brokerzy i maklerzy od lata skarżą się na zbyt wysokie, w ich ocenie, opłaty za dane i transakcje narzucane przez największe w USA giełdy.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

- Ta wiadomość to najnowsza salwa w bitwie o opłaty między giełdami i ich uczestnikami. Powinna zostać potraktowana poważnie przynajmniej z perspektywy presji na potencjalne zyski działających giełd – powiedział Nathan Flanders z Fitch Ratings.

Planowana giełda ma się nazywać Members Exchange, czyli MEMX. Jej powstanie mają sfinansować, a następnie kontrolować: Bank of America Merrill Lynch, Charles Schwab Corp, E*TRADE Financial Corp, TD Ameritrade Holdings Corp, UBS, Virtu Financial, Morgan Stanley, Fidelity i Citadel.

MEMX ma jeszcze na początku tego roku wystąpić do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) o zgodę na rozpoczęcie działalności jako krajowa giełda.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu