W USA możliwe spadki po poniedziałkowych wzrostach

ENERGOPOL-POŁUDNIE SPÓŁKA AKCYJNA
30-07-2002, 14:23

NOWY JORK (Reuters) - Wtorkowe sesje na giełdach w Nowym Jorku mogą zacząć się od spadków. Inwestorzy będą realizować zyski po poniedziałkowej zwyżce.

Poniedziałkowe sesje w USA zakończyły się dużymi zwyżkami przy znacznych obrotach, a Dow Jones zanotował trzeci co do wielkości wzrost punktowy w historii.

"Pierwszy krok w stronę trwałego odbicia został uczyniony. Teraz zobaczymy czy sytuacja taka zdoła się utrzymać" - powiedział Keith Janecek, wiceprezes Legg Mason Wood Walker.

Inwestorzy potrzebują serii dobrych wyników finansowych spółek, wyraźnych oznak ożywienia gospodarczego i nie chcą już słyszeć o kolejnych aferach rachunkowych. Dopiero wtedy sytuacja na rynku zacznie się trwale poprawiać, uważa Janecek.

Tuż po otwarciu sesji Conference Board opublikuje wartość indeksu nastrojów amerykańskich konsumentów w lipcu, który pozwoli ocenić kondycję gospodarki. Zdaniem analityków indeks spadł do 101,9 punktu ze 106,4 punktu w czerwcu.

W tym tygodniu amerykański rząd poda wstępne dane o wartości Produktu Krajowego Brutto (PKB) Stanów Zjednoczonych w drugim kwartale, dane o wydatkach konsumenckich oraz sytuacji na rynku pracy w lipcu. Do godziny wrześniowe kontrakty terminowe na Nasdaq 100 spadły o 0,57 procent do 956 punktów, a na Standard & Poor's 500 straciły 0,62 procent zniżkując do 888,2 punktu.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ENERGOPOL-POŁUDNIE SPÓŁKA AKCYJNA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / W USA możliwe spadki po poniedziałkowych wzrostach