W USA największe zwyżki od dwóch miesięcy

POLSKA GRUPA FARMACEUTYCZNA SPÓŁKA AKCYJNA
opublikowano: 13-07-2001, 07:52

NOWY JORK (Reuters) - Czwartkowe sesje w USA zakończyły się największymi zwyżkami od ponad dwóch miesięcy. Technologiczne blue-chipy - Microsoft i Motorola podgrzały nadzieje inwestorów z Wall Street, że wyniki spółek wkrótce zaczną się poprawiać.

"Przychody Microsoftu były lepsze od oczekiwanych, a Motorola zapowiada wzrost sprzedaży. To są sygnały, że sytuacja nie będzie się już pogarszać i dzięki temu rynek rośnie" - powiedział Robb Parlanti, zarządzający portfelem w spółce Turner Investemnt Partners.

Lepsze od spodziewanych wyniki za drugi kwartał oprócz Motoroli podała także spółka internetowa Yahoo! Nastroje graczy poprawiły się także dzięki koncernowi General Electric, który w drugim kwartale odnotował rekordowe zyski.

Na rynku panowała taka euforia, że nie były jej w stanie osłabić nawet kolejne złe dane makroekonomiczne. Według informacji podanych przez Departament Pracy liczba Amerykanów starających się po raz pierwszy o zasiłek jest najwyższa od 1992 roku.

Dow Jones wzrósł o 2,32 procent i zamknął się na poziomie 10.478,89 punktu. Był to największy wzrost od 16 maja.

Nasdaq Composite wzrósł o 5,26 procent i zamknął się na poziomi 2.075,74 punktu. Był to najwyższy wzrost od 18 kwietnia

Według szacunków analityków zyski spółek wchodzących w skład indeksu S&P 500 spadną w drugim kwartale średnio 18 procent licząc rok do roku. Potem ma jednak nastąpić poprawa. W trzecim kwartale spadek zysków szacowany jest na siedem procent, a w ostatnim zyski mają wzrosnąć o cztery procent.

Nie wszyscy gracze są jednak nastawieni tak optymistycznie.

"Poprzeczka została obniżona tak bardzo, że niektórym firmom udało się ją pokonać" - powiedział Alex Motola, zarządzający portfelem w spółce Thornburg Invesatment Menagment.

"Gospodarkę napędzają konsumenci, a wzrost bezrobocia może doprowadzić do pogorszenia nastrojów i spadku wydatków. To naprawdę niepokojące".

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: POLSKA GRUPA FARMACEUTYCZNA SPÓŁKA AKCYJNA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / W USA największe zwyżki od dwóch miesięcy