W USA niewielkie spadki, ale DJIA bije rekord intraday

(Marek Druś)
opublikowano: 28-12-2006, 22:05

Przedostatnie w tym roku notowania na amerykańskich rynkach akcji przyniosły niewielką zmianę indeksów. Dow Jones spadł o 0,07 proc., S&P500 o 0,15 proc., a Nasdaq o 0,23 proc. Niższe niż zwykle były także w czwartek obroty.

Przedostatnie w tym roku notowania na amerykańskich rynkach akcji przyniosły niewielką zmianę indeksów. Dow Jones spadł o 0,07 proc., S&P500 o 0,15 proc., a Nasdaq o 0,23 proc. Niższe niż zwykle były także w czwartek obroty.

Wydarzeniem dnia było ustanowienie przez średnią Dow Jones kolejnego rekordu intraday, wynoszącego 12.529,88 pkt. Na zamknięciu nie doszło jednak do poprawienia historycznego maksimum, ustanowionego w środę.

Zakładając, że w piątek nie dojdzie do żadnych niespodzianek, Dow Jones zyska w 2006 roku ok. 16,5 proc., S&P500 ok. 14 proc., a Nasdaq ok. 10 proc.

W czwartek pojawiły się najnowsze dane makro: wskaźnik nastrojów konsumentów, aktywność przemysłu w regionie Chicago i sprzedaż domów na rynku wtórnym. Wszystkie były lepsze niż oczekiwano. Pesymiści uznali, że oddalają one istotne złagodzenie polityki monetarnej. Optymiści twierdzili natomiast, że sygnalizują łagodniejszy proces zwalniania tempa wzrostu gospodarczego.

Wśród najmocniej przecenionych spółek znalazł się Apple Computer. Kolejny raz przyczyniły się do tego ujawnione nieprawidłowości dotyczące opcji na akcje spółki. Drożały akcje Johnson & Johnson, co wiązało się z zapowiedzią poprawy koniunktury na amerykańskim rynku sprzętu medycznego w przyszłym roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu