W USA niewielkie wzrosty na początku sesji

MD
opublikowano: 25-07-2008, 15:49

Giełdy w USA rozpoczęły sesje wzrostami indeksów. Dane o zamówieniach na dobra trwałe stały się pretekstem do kupowania najmocniej przecenionych w czwartek akcji.

Zamówienia na dobra trwałe wzrosły wbrew oczekiwaniom, do tego najmocniej od lutego tego roku. Rynek zareagował na tą wiadomość pozytywnie. Zignorował jednocześnie wcześniejszą piątkową informację o ponad dwukrotnym wzroście liczby procedowanych zajęć domów. Możliwe, że dane o sprzedaży nowych domów, które zostaną podane o 16.00, przypomną inwestorom o tym, że główną przyczyną kryzysu wciąż jest rynek nieruchomości. Mimo danych wskazujących na wzrost popytu na dobra trwałe kurs General Electric rośnie o niewielki ułamek procenta, a akcje Deere, największego na świecie producenta maszyn rolniczych, tanieją. Powody do zadowolenia mają natomiast akcjonariusze Juniper Networks. Notowany na Nasdaq drugi na świecie producent wyposażenia sieci teleinformatycznych poinformował o 40 proc. wzroście kwartalnego zysku i podwyższył prognozy. Rynek nagrodził spółkę kilkunastoprocentowym wzrostem kursu. W górę poszły także notowania lidera branży, Cisco Systems.

MD

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu