W USA niewielkie zmiany indeksów

Jakub Ozdowski
opublikowano: 26-08-2008, 16:24

Spadek cen domów w USA był delikatniejszy w  drugim kwartale. Najgorszy w ciągu 25 lat kryzys na rynku nieruchomości ma  szanse ustabilizować się. Tamtejsze giełdy otworzyły się na minusie.

Wartość domów spadła o 2,3 proc. w przeciągu trzech miesięcy licząc od marca. W pierwszym kwartale ten sam odczyt był gorszy o 6,8 proc. Porównując do poprzedniego roku tego samego okresu ceny na rynku nieruchomości spadły o 15,4 proc. Analitycy prognozowali spadek o 16,2 proc.

W porównaniu z poprzednim rokiem, z analizowanych 20 regionów, wszystkie zanotowały spadek wartości nieruchomości na swoim terenie. Największą stratę w porównaniu do poprzedniego roku zanotowało Las Vegas(29 proc.) oraz Miami(28 proc.). Jednakże w porównaniu miesiąc do miesiąca w dziewięciu miastach ceny domów wzrosły.

Po publikacji danych od lepszej od prognoz wartości zaufania konsumentów w USA tamtejsze giełdy lekko odbiły. Wzrost wartości indeksu do 56,9 pkt. z 51,9 w lipcu nastąpił głównie z powodu niższych cen na stacjach paliw.

O godz. 16:21 S&P 500 zyskiwał 0,2 proc., a Nasdaq spadał o zaledwie 0,04 proc. Dow Jones tracił 0,17 pkt. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jakub Ozdowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / W USA niewielkie zmiany indeksów