W USA niewielkie zmiany indeksów w pierwszej części handlu

opublikowano: 22-05-2007, 16:05

Sesje w USA zaczęły się lekkimi wzrostami indeksów. Dość szybko zostały one jednak zniwelowane i niewielką przewagę miała podaż. Brak danych makro i istotnych informacji spowodował, że początek sesji był spokojny. Na rynkach nie pojawił się wyraźny kierunek.

W poniedziałek S&P500 zbliżył się mocno do historycznego maksimum. Dzięki temu we wtorek indeks poprawił rekord intraday krótko po rozpoczęciu handlu. Na decyzje inwestorów mogą wpłynąć informacje dotyczące rozpoczynających się rozmów handlowych USA z Chinami.

Na początku sesji rekordowo drożały akcje MGM Mirage. Spółka Kirka Kerkoriana zgłosiła chęć odkupienia od niego dwóch nieruchomości w Las Vegas - kasyna Bellagio i projektu CityCenter.

Taniały akcje Staples. Największy na świecie dystrybutor sprzętu i wyposażenia biurowego poinformował, że jego zysk na akcję w obecnym kwartale i całym roku uplasuje się w pobliżu dolnej granicy prognoz. Spółka ujawniła także, że przejęła American Identity, producenta koszulek i czapek z firmowym logo za nieujawnioną kwotę.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / W USA niewielkie zmiany indeksów w pierwszej części handlu