W USA prognozowane zwyżki na otwarciu

21-05-2004, 14:25

Reuters: Piątkowe notowania w USA rozpoczną się prawdopodobnie od zwyżek, ponieważ dobre wyniki przedstawiły dwie sieci handlowe - Gap i Nordstrom.

Wzrosty mogą być jednak ograniczone z powodu wysokich cen ropy i perspektywy podwyżki stóp procentowych. Rynek zakończył wczorajszą sesję bez zmian, ponieważ wyniki przedsiębiorstw nie były jednoznaczne, a dane na temat kondycji sektora wytwórczego okazały się zaskakująco słabe. Gap poinformował w czwartek o wzroście zysków, co oznacza, że odrodzenie firmy, które rozpoczęło się półtora roku temu, trwa. Lepsze wyniki przedstawiła też sieć luksusowych sklepów Nordstrom.

"Sprzedaż detaliczna i wyniki sieci handlowych są generalnie lepsze od oczekiwanych" - powiedział Tom Schrader, dyrektor zarządzający w firmie Legg Mason Wood Walker.

"To znak, że konsumenci nie zwalniają tempa zakupów" - dodał.

Wydatki konsumenckie napędzają dwie trzecie amerykańskiej gospodarki. Do godziny 14.10 kontrakty terminowe na Nasdaq 100 wzrosły o 0,57 procent do 1.410 punktów, a kontrakty na S&P 500 wzrosły o 0,38 procent do 1.095 punktów.

((Tłumaczył: Tomasz Krzyżanowski; Redagował: Paweł Florkiewicz; RM: tomasz.krzyzanowski.reuters.com@reuters.net; Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700; warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / W USA prognozowane zwyżki na otwarciu