W USA przebywa nielegalnie prawie 11 milionów osób

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 21-03-2005, 12:00

W Stanach Zjednoczonych przebywa  obecnie nielegalnie niemal jedenaście milionów osób - wynika z raportu, opublikowanego w poniedziałek w Waszyngtonie przez prywatny ośrodek badawczy Pew.

W Stanach Zjednoczonych przebywa  obecnie nielegalnie niemal jedenaście milionów osób - wynika z raportu, opublikowanego w poniedziałek w Waszyngtonie przez prywatny ośrodek badawczy Pew.

    W ciągu czterech lat - od marca 2000 do marca 2004 r.-  liczba takich osób wzrosła w USA o około 23 procent: z 8,4 mln do 10,3 mln. Oznacza to, że co roku ich liczba rosła średnio o 485 tys. ludzi. Ponieważ w ostatnim roku nie notowano zmniejszenia się liczby takich nielegalnych osób, można sądzić, że jest ich obecnie w Stanach Zjednoczonych już prawie 11 milionów - twierdzą autorzy raportu. Największą grupę - ponad połowę - stanowią Meksykanie.

    Informacja, opracowana na podstawie danych rządowych, została opublikowana przez waszyngtoński Pew Hispanic Center - prywatny ośrodek badawczy. Statystyka ta obejmuje zarówno nielegalnych imigrantów, jak i osoby, których wizy pobytowe utraciły ważność oraz takie, które utraciły prawo pobytu w USA z innych względów.

    W Stanach Zjednoczonych (gdzie w 2004 r. liczba ludności wynosiła 293.027.571) mieszka obecnie 35,7 mln ludzi urodzonych poza terytorium USA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane