W USA przewidywane spokojne otwarcie sesji

FAMOT - PLESZEW SPÓŁKA AKCYJNA
opublikowano: 30-10-2002, 14:26

NOWY JORK (Reuters) - Środowe sesje w USA rozpoczną się prawdopodobnie bez większych zmian lub od niewielkich spadków. Okres publikacji wyników za trzeci kwartał, które przez trzy ostatnie tygodnie windowały indeksy do góry, zbliża się ku końcowi, a spadek optymizmu konsumentów budzi obawy o kondycję amerykańskie gospodarki.

"Mamy spokojny poranek" - powiedział James Volk ze spółki D.A. Davidson.

"Kontrakty lekko spadają, a gracze obawiają się, co jutrzejsze i piątkowe dane powiedzą nam o gospodarce. Nie widzę czynników, które mogłyby pociągnąć indeksy do góry" - dodał.

Ostatnie trzy tygodnie na Wall Street upłynęły pod znakiem wzrostów, ponieważ wyniki spółek za trzeci kwartał okazały się generalnie lepsze od oczekiwanych. Okres ich publikacji zbliża się już jednak ku końcowi i inwestorzy nie mają powodów, by dalej windować kursy.

Wtorkowy raport instytutu Conference Board pokazał, że morale amerykańskich konsumentów znalazły się na najniższym poziomie od dziewięciu lat, co stawia pod znakiem zapytania zasadność niedawnej zwyżki.

Inwestorzy obawiają się, że ożywienie gospodarcze straciło dynamikę, co może negatywnie odbić się na wynikach przedsiębiorstw w przyszłości.

W tym tygodniu inwestorów czekają jeszcze październikowe dane z rynku pracy i wstępne szacunki dotyczące wzrostu amerykańskiego PKB w trzecim kwartale. Na rynku nie milkną spekulacje, że Zarząd Rezerwy Federalnej może wkrótce obniżyć stopy procentowe - znajdujące się obecnie na poziomie najniższym od 40 lat - by wspomóc słabnącą gospodarkę.

Na środę nie przewidziano publikacji żadnych ważnych danych ekonomicznych. Wśród spółek na pierwszy plan wybija się Citigroup. Pod presją władz największa amerykańska grupa finansowa postanowiła wydzielić ze swojej struktury działy zajmujące się usługami giełdowymi dla osób prywatnych i sporządzaniem analiz.

Kurs spółki w obrocie przedsesyjnym nie zareagował jednak na tę informację.

Do godziny 14.20 kontrakty terminowe na Nasdaq 100 wzrosły o 0,57 procent, do 969 punktów.

Kontrakty na S&P 500 wzrosły o 0,22 procent, do 883,40 punktu.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: FAMOT - PLESZEW SPÓŁKA AKCYJNA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / W USA przewidywane spokojne otwarcie sesji