W USA spadki, inwestorzy obawiają się o wyniki firm

Reuters
opublikowano: 29-01-2002, 18:02

NOWY JORK (Reuters) - Indeksy amerykańskich giełd zniżkowały we wtorek, ponieważ inwestorzy zaczęli obawiać się o wyniki spółek oraz kolejne przypadki błędów księgowych popełnionych przez koncerny w USA. Uczestnicy rynku czekają również na przemówienie prezydenta Busha o stanie państwa i decyzję Fed w sprawie stóp procentowych w środę. "Nastroje są wyjątkowo przygnębiające.

NOWY JORK (Reuters) - Indeksy amerykańskich giełd zniżkowały we wtorek, ponieważ inwestorzy zaczęli obawiać się o wyniki spółek oraz kolejne przypadki błędów księgowych popełnionych przez koncerny w USA.

Uczestnicy rynku czekają również na przemówienie prezydenta Busha o stanie państwa i decyzję Fed w sprawie stóp procentowych w środę.

"Nastroje są wyjątkowo przygnębiające. Myślę że Tyco ma poważny wpływ na spadki, co jest oczywiście związane z Enronem" - powiedział Michael Vogelzang z Boston Advisors.

Konglomerat Tyco International, któremu w przeszłości zarzucano niespójności w prowadzeniu księgowości, zapowiedział w ubiegłym tygodniu, że podzieli się na cztery firmy.

W poniedziałek koncern ujawnił, że zapłacił jednemu ze współpracowników 20 milionów dolarów. Natomiast producent sprzętu medycznego C.R. Bard poinformował, że nadal prowadzi rozmowy na temat złożonej przez Tyco oferty przejęcia spółki za 2,6 miliarda dolarów.

Niejasności otaczające Tyco doprowadziły do spadku akcji konglomeratu do najniższego od dwóch lat poziomu 35,55 dolara za akcję. Inwestorzy zasypywani codziennie nowymi rewelacjami dotyczącymi bankructwa Enronu starają się unikać firm, których działania nie są przejrzyste.

Indeks Dow Jones spadł o 1,1 procent, a Nasdaq Composite stracił 1,05 procent.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Reuters

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / W USA spadki, inwestorzy obawiają się o wyniki firm