W USA stopy procentowe bez zmian

09-05-2007, 21:14

Amerykańska Rezerwa Federalna (Fed) pozostawiła stopy procentowe bez zmian - poinformował Fed w środę po zakończeniu dwudniowego posiedzenia. Głosowanie za pozostawieniem stóp bez zmian było jednomyślne. Stopa funduszy federalnych pozostała na poziomie 5,25 proc., podobnie jak podczas sześciu poprzednich posiedzeń Fed.

Wcześniej Fed podwyższał koszty kredytu 17 razy od czerwca 2004 r., za każdym razem o 25 pkt bazowych.

Ankietowani przez agencję Bloomberg ekonomiści nie spodziewali się na tym posiedzeniu Fed zmian w wysokości stóp procentowych. Analitycy nie wykluczają jednak, że potem Rezerwa Federalna będzie musiała obniżyć stopy procentowe.

W komunikacie napisano, że inflacja nadal pozostaje główną troską Rezerwy Federalnej. Fed podkreśla, że presja inflacyjna będzie prawdopodobnie łagodniała z czasem, ale inflacja podstawowa nadal "do jakiegoś stopnia" rośnie.

Fed informuje też, że w pierwszej części roku zwolnił wzrost gospodarczy, zaś gospodarka będzie rozwijać się prawdopodobnie w umiarkowanym tempie w najbliższych kwartałach. Według Fed, dostosowanie polityki monetarnej w przyszłości zależeć będzie od perspektyw, zarówno dla inflacji, jak i wzrostu gospodarczego. PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / W USA stopy procentowe bez zmian