W USA traci Dow Jones, a nieznacznie rośnie Nasdaq

Browary STRZELEC S.A.
opublikowano: 21-03-2002, 20:02

NOWY JORK (Reuters) - Nowojorski indeks blue-chipów zniżkował w połowie czwartkowych sesji z powodu słabszych danych o sytuacji w jednym z największych okręgów przemysłowych w USA. Nieznacznie wzrósł technologiczny Nasdaq, gdzie inwestorzy skupowali przecenione akcje spółek.

"Nasdaq radzi sobie dzisiaj lepiej, ponieważ w ostatnich miesiącach nie wzrósł tak znacząco jak Dow Jones" - powiedział Tim Heekin, makler z Thomas Weisel Partners.

Bank Rezerwy Federalnej w Filadelfii poinformował, że wskaźnik aktywności w sektorze przemysłowym spadł w marcu do 11,4 punktu z 16 punktów w lutym. W komentarzu do danych bank napisał, że "ożywienie może nie postępować tak szybko jak wcześniej sądzono".

Do godziny 20.00 indeks Dow Jones spadł o 0,91 procent, a Nasdaq Composite zyskał 0,34 procent.

Przecenie uległy też akcje konglomeratu General Electric, ponieważ jeden z największych obligatariuszy spółki poinformował w czwartek, że w swoich raportach dla inwestorów GE nie podaje wystarczających szczegółów finansowych.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Browary STRZELEC S.A.

Polecane